Niewidzialny JA

Czy moja myśl to Ja? A jeśli to Ja, to gdzie ona jest? Czy mój zapach to Ja? A jeśli Ja, to znaczy, że Ja, to coś więcej niż to, co znajduje się wewnątrz skóry? Czy moja uwaga to Ja? A jeśli tak, to gdzie jest i dla kogo pracuje i czy, aby na pewno dla mnie?

Niewidzialny Ja – to bardzo szeroki temat i dodatkowo owiany tajemnicą.

Wiąże się z nim głębokie przekonanie, że jeśli czegoś nie widać to znaczy, że tego nie ma. A to, z jednej strony umożliwia bezkarną eksploatację, a z drugiej odcina dostęp do własnych zasobów – często o wielkiej mocy. Po prostu z nich nie korzystamy, uważając za niebyłe! Nie dbamy o nie. Nie przyznajemy się do nich. Oddajemy za darmo.

Zatem…

Po pierwsze warto zasiać w swoim umyśle wątpliwość, że może JA to znacznie więcej niż mi się wydaje! A przynajmniej więcej, niż mogę zobaczyć! Że moje JA choć materialne i żywe, może być niewidzialne.

Po drugie warto zamknąć oczy. Czuję, że już czas, by przestać przeceniać wzrok. Co więcej, z moich obserwacji wynika, że traktując wzrok jako zmysł nadrzędny, używamy go przeciw sobie.

Niewidzialnych części mamy bardzo dużo.

  • Poczynając od tego wszystkiego, co znajduje się wewnątrz powłoki, zwanej skórą. Wewnętrzny ruch, wewnętrzne płyny i ich przepływy. Cały zbiór narządów wewnętrznych o tajemniczych funkcjach, z których tylko te utrwalone i uchwycone przez różne urządzenia uznajemy za istniejące. Tą kwestię mieli okazje poznać Ci wszyscy, którzy chorowali na coś, czego nie udawało się zdiagnozować, rozpatrując w sobie nawet choroby psychiczne.
  • Poprzez wszystko to, co nie-wiadomo-gdzie-jest i czym-jest. Np. myśl, duch, uwaga.
  • Kończącą na wszystkim tym, co znajduje się na zewnątrz skóry i z tego powodu uznane jest za nie-moje. Np. zapach, ciepło, głos, grawitacja. Uznanie skóry, w tej sytuacji, za granicę między mną a światem jest nieporozumieniem. Można sobie zadać przy okazji pytanie: Jeśli skóra nie jest granicą, to czym jest i co robi?

Zapach i Uwaga

Dziś chciałabym opowiedzieć o dwóch niewidzialnych, ale bardzo nam bliskich zasobach: zapachu i uwadze. Mam poczucie, że oba te zasoby mają niezwykłą wagę w obecnie toczącej się niewidzialnej korona-wojnie.

ZAPACH

Zapach to duży zbiór mikrocząsteczek. Takich niewidocznych drobinek, które przecież są mną. Uświadomiłam to sobie parę lat temu chodząc po dzikich kanadyjskich lasach pełnych niedźwiedzi .W tamtych rejonach zalecane jest turystom, by nie używali dezodorantów, a najlepiej żeby się nie myli, kiedy wybierają się do lasu.

A dlaczego? Bo niedźwiedź, który omija ludzi, po prostu nie wie, że jestem, jeśli nie mam zapachu. Może dowiedzieć się o mnie dopiero, jak mnie zobaczy, a to już trochę za późno. Dla niedźwiedzia mój zapach jest ważniejszy niż wygląd. Ważniejszy od tego, co mówię. On percepuje mnie znacznie szerzej niż ja siebie. Co więcej „oglądając” mnie po zapachu, taki dziki zwierz wie, kim jestem, czy jestem silna, czy słaba, a może chora i się boję. Czy można mnie zjeść, czy raczej należy zachować dystans i mieć się na baczności. Czy można mnie eksploatować czy raczej nie.

W ten sposób „patrząc” możesz zobaczyć wagę swojego zapachu. Jego moc. Roboczo nazwałam to kiedyś takim własnym osobistym polem siłowym. Całkiem materialnym, choć niewidocznym. No i chyba nie trzeba tłumaczyć, że tego rodzaju pole siłowe, jeśli nie zmyte, nie odcięte i zadbane, zapewnia nam minimum konfliktów z otoczeniem. Bo nie jesteśmy łatwą zdobyczą. Wiedzą o tym dzikie zwierzęta, wiedzą o tym kleszcze, komary, pasożyty. Wiedzą o tym również bakterie i wirusy. Wie o tym nasza podświadomość i podświadomość otaczających nas ludzi.

UWAGA

Uwaga to milion procesów, które się kręcą w Twojej głowie. Całkiem fizycznych procesów, choć niewidzialnych. Procesy te wymagają zasilania i energii żeby się kręcić. Podobnie jak urządzenie elektryczne pracuje tylko wtedy, gdy podłączysz je do prądu.

A co to dla Ciebie znaczy? Żeby wyprodukować energię potrzebujesz zjeść, strawić, wchłonąć, spalić, przetransportować wraz z krwią, wydalić itd. I jeśli ktoś odwróci Twoją uwagę, zabierze ją na zewnątrz, to wszystkie te procesy zachodzą już dla tego kogoś, eksploatując Cię z Twojej energii. Wychodzisz z tego osłabiona/y. Jeśli dodatkowo jest to podszyte strachem, to wchodzisz w tryb nieustającego napięcia i nieustających, nawet podczas snu, procesów w Twojej głowie. Jest to jak ssawka energetyczna. Jesteś zmęczona/y i osłabiona/y. I nawet jeśli ktoś nie ma z tego bezpośrednich zysków, staje się silniejszy tylko dlatego, że Ty jesteś słabsza/y.

Niewidzialne zasoby

Niewidzialnych części, zasobów, mamy naprawdę dużo. Mam wewnętrzne poczucie, że jest ich znacznie więcej niż to co widać i to czego mamy świadomość. Sama jestem na początku drogi i z każdym moim nowym odkryciem, otwierają się kolejne pokłady.

W wydarzeniach ostatniego roku szczególnie mocno uświadomiłam sobie, jak ważne są niewidzialne zasoby. Niewidzialny wirus, niewidzialna pandemia, niewidzialny strach przed niewidzialnym wrogiem. W efekcie niewidzialne spięcie i osłabienie wszystkich. Wszystkich na całej ziemi. Uświadomiłam sobie, że w tej niewidzialnej wojnie, już nie krew wycieka z naszych ran, tylko niewidzialne zasoby z niewidzialnych szczelin. Dlatego szczególnie trzeba zadbać o te właśnie zasoby, kierując ku nim swoją uwagę, by przywrócić je dla siebie.

Tekst: Hanna Onifade

Hanna Onifade – Terapeutka ruchowa i fizjoterapeutka, instruktorka Body Inner Flow Method, autorka 3 książek, dzika kobieta i mama Heemka.

Prowadzi ludzi do ich wewnętrznej Natury poprzez: odkrywanie własnego ciała, czucie głębiej, przywracanie wewnętrznych przepływów, kontaktowanie z mocą własnej grawitacji, rozbrajanie wewnętrznych systemów zniewolenia oraz podążanie za mądrością ciała.

Oficjalnie ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym na oddziale Fizjoterapii, jest instruktorem autorskiej metody Body-Inner-Flow. Ma 20-letnie doświadczenie terapeutyczno-szkoleniowe. Specjalizuje się w projektach związanych z rozwojem samoświadomości, budowaniem potencjału pełni zdrowia i witalności w obliczu zagrożeń wysokorozwiniętej cywilizacji (ochrona i samoleczenie chorób cywilizacyjnych).

Jest autorką książek: Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu, Męsko-Żeńska Równowaga Energetyczna, Mikrobiom Wspaniały i wielu artykułów. Prowadzi kanał Body-Inner-Flow na YT.

Autorka kursu online Zwrot Q Kobiecości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera