WZORCE KULTUROWE – wywiad z Natalią Miłuńską

Kultura i wzorce kulturowe, w których się wychowujemy, mają olbrzymi wpływ na całe nasze życie – między innymi także na nasze zachowania i występowanie chorób.

Wzorce kulturowe, a choroby

Choroby mogą się brać z naszej indywidualnej historii, z naszego własnego nieprzepracowanego problemu, z niezgody na coś. Bardzo często biorą się też jednak z tego, że bierzemy na siebie rzeczy, które nas przerastają. Często na przykład zdarza się, że dzieci chorują, bo biorą na siebie odpowiedzialność za różnego rodzaju sprawy, których nie są w stanie samodzielnie rozwiązać. Dlaczego? Ponieważ dotyczą one bezpośrednio ich rodziców czy jeszcze szerzej – rodziny. Bardzo ważny w tym podejściu jest fakt, że jesteśmy wszyscy częścią większej całości.

Natalia Miłuńska – edukatorka, twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya produkującej ekologiczne podpaski. Od 10 lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami.  Stworzyła autorską, unikalną metodę pracy z cyklem i ciałem. Z wykształcenia antropolożka kultury. W swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości. Właśnie ukazała się jej nowa książka „7 skutecznych sposobów na ból miesiączkowy„, o której więcej można przeczytać tu.

 

Chcesz otrzymywać raz miesiącu pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera