WYSPA SKARBÓW – wywiad z Natalią Miłuńską

Cykl miesięczny to jest swego rodzaju wyspa skarbów, do której kobiety w naszej kulturze nie mają dostępu. Kobiety w naszej rzeczywistości zostały nauczone, aby ignorować swój cykl miesięczny. Nikt ich nie nauczył, że to jest bardzo ważna część kobiecego doświadczenia, że z cyklem możemy współpracować, że możemy z niego czerpać. W naszej kulturze wszystko to, co jest związane z miesiączką, zostaje wyparte – dlatego udajemy że jej nie ma. Sprawiamy wrażenie jakby nie miała ona dla nas żadnego znaczenia.

Jak miesiączka wpływa na kobietę?

Kobiety w naszej kulturze doświadczają głównie negatywnych skutków cyklu i mają z nim przede wszystkim takie skojarzenia jak ból, wyskakujące pryszcze, gorsze samopoczucie. Co się dzieje kiedy kobieta zmienia swoje podejście do miesiączki i zaczyna przeżywać ją w sposób świadomy? W takiej sytuacji często te objawy znikają i zaczyna pojawiać się dużo ciekawych doświadczeń.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który szerzej opisuje tę kwestię.

Natalia Miłuńska – edukatorka, twórczyni strony www.miesiaczka.com i firmy Naya produkującej ekologiczne podpaski. Od 10 lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami.  Stworzyła autorską, unikalną metodę pracy z cyklem i ciałem. Z wykształcenia antropolożka kultury. W swojej pracy łączy wiedzę naukową, doświadczenie wyniesione z kręgów kobiet i z podróży, w których poszukiwała nowych wzorców kobiecości. Właśnie ukazała się jej nowa książka „7 skutecznych sposobów na ból miesiączkowy„, o której więcej można przeczytać tu.

Chcesz otrzymywać raz miesiącu pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: http://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

One Comment

  1. Natalia świetna idea, kibicuję też Czerwonemu Namiotowi. Czasem w naszym życiu nie ma przestrzeni by kobiety, córki, mamy mogły poczuć i porozmawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *