DLACZEGO LUDZIE CHORUJĄ? – wywiad z dr. Partapem Chauhanem

Według ajurwedy normalnym stanem naszego organizmu jest równowaga. Przyczyną chorób jest przede wszystkim to, że nie stosujemy diety i stylu życia odpowiednich i zgodnych z naszą konstytucją, z naszą naturą.

Ajurweda i prakriti

W ajurwedzie każda osoba ma swoją unikalną naturę, nazwaną „prakriti”. Jeżeli nie żyjemy i nie odżywiamy się zgodnie ze swoją konstytucją, doprowadzamy się do choroby. Burzymy równowagę w swoim organizmie.

Co na przykład dzieje się kiedy mam za dużo ognia w ciele (konstytucja Pitta) i piję dużo kawy, jem pikantne lub kwaśne dania lub pokarmy, które zbytnio rozgrzewają? Prowadzi to do zaburzenia równowagi. Zbyt dużo ognia spowoduje swędzenie, nadkwasotę, stany zapalne i tym podobne zaburzenia.

dr Partap Chauhan – jest lekarzem ajurwedyjskim – Ayurvedacharyą, autorem i wykładowcą. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi. Pełni także funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad w Indiach, gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy – w 1995 r. stworzył stronę internetową z bazą wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskie Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

Chcesz otrzymywać raz miesiącu pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera