UZALEŻNIENIE OD SEKSU – wywiad z Markiem Matusiewiczem

Uzależnienie od seksu w ustawieniach hellingerowskich

Uzależnienia od takich substancji jak alkohol, narkotyki czy tytoń są powszechnie znane, ale coraz częściej słyszymy o uzależnieniu od seksu i relacji, które stoją za tym seksem. Marek Matusiewicz, terapeuta pracujący metodą ustawień hellingerowskich, opowiada o swoich doświadczeniach pracy z klientami, których dotyczyło to uzależnienie.

Mężczyzna uzależniony od seksu z prostytutkami,  za czym stała chęć zemsty na matce. Dojrzała kobieta, która oddawała się swoim kolegom z pracy, gdzie przyczyną było poszukiwanie akceptacji ojca, który w ustalonej rzeczywistości był osobą bardzo bezwzględną i niedostępną. Kolejny przykład dotyczy również dojrzałej kobiety, która nie potrafiła zbudować relacji. Zawsze też wchodząc w relację czuła przymus, obowiązek by obsłużyć mężczyznę seksualnie. Przyczyną było doświadczenie z dzieciństwa, którego schemat nieświadomie powtarzała.

Ustawienia systemowe pozwalają zobaczyć obraz sytuacji w jakiej znajduje się osoba uzależniona od seksu. Co za tym idzie, zrozumieć uwikłanie, w którym tkwi. Taka świadomość powoduje, że łatwiej jej potem podjąć decyzję, by wyjść z takiego uwikłania i zmienić swoje życie.

Marek Matusiewicz – początki zajmowania się metodą Ustawień Systemowych rozpoczęły się u niego w 2003 roku. Ukończył szereg warsztatów i seminariów prowadzonych przez: Berta Hellingera, dr med. Ilse Kutschera, Marka Wilkirskiego, Cecilio Fernández Regojo, prof. Joaquim Parra Marujo, Gunter Schricker i innych. Zanim zaczął pracować z ludźmi, spędził łącznie około roku na warsztatach i nadal bierze udział cały czas szkoląc się i doskonaląc swoje umiejętności. Do tej pory brał aktywny udział w około 2100 rolach reprezentując osoby z różnych systemów. Jego specjalizacją jest praca z uzależnieniami oraz ustawienia biznesowe. Więcej na stronie: systemoweustawienia.com.pl

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub także stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera