USTAWIENIA INTENCJI – wywiad z prof. Franzem Ruppertem

Ustawienia systemowe stały stają się ostatnio coraz popularniejszą metodą pracy terapeutycznej. Prof. Franz Ruppert, niemiecki psycholog opracował swoją metodę pracy z tym narzędziem i nazwał ją ustawieniami intencji. Polega ona przede wszystkim na przywołaniu tematu, któremu dana osoba chciałaby się przyjrzeć. Ten temat formułuje się w postaci intencji, czyli konkretnie sformułowanego zdania, które opisuje z czym osoba chciałaby popracować.

Słowa mają swoich reprezentantów w ustawianiach intencji

Każdemu słowu ze zdania przypisuje się reprezentanta, wyłonionego wśród uczestników. Następnie obserwuje się w jakiej relacji jest każde słowo z innymi, jaka jest między nimi dynamika. Każde słowo i każda relacja jaka się objawia przynosi informację o tym, co dzieje się w psychice, w obrazie wewnętrznym tej osoby na ten temat. Znalezienie harmonii między poszczególnymi elementami zdania przynosi ulgę klientowi i przywraca ład w nim samym.

prof. Franz RuppertProf. Franz Ruppert jest psychoterapeutą, wykładowcą i profesorem psychologii na uniwersytecie Katholische Stiftungsfachhochschule w Monachium; to także autor książki „Wczesna trauma. Rozpoznawanie i uwalnianie”.

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje od nas na swoją skrzynkę mejlową? Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub także stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie


☎  Telefon: +48 696 256 086

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.