AJURWEDA I PIĘKNO – wywiad z dr. Partapem Chauhanem

Recepta na piękno wg ajurwedy. Dr Partap Chauhan, ajurwedyjski lekarz po pierwsze zaleca ludziom, którzy chcieliby pięknie wyglądać, aby dbali o siebie regularnie. Ważne przy tym jest, aby wybierać naturalne kosmetyki. Nie ważne czy chodzi o skórę, paznokcie czy włosy – dbanie o siebie kosmetykami, które zawierają chemię przynosi więcej szkody niż pożytku.

Kosmetyki ajurwedyjskie w naszej kuchni

Dobre, wspomagające kosmetyki wcale nie muszą być drogie. Większość składników jakich potrzebujemy, aby o siebie zadbać, znajduje się bowiem w naszej kuchni. Przykładowo, jeśli chcesz zadbać o skórę. Musisz wykonać następujące kroki:

  1. usunąć martwy naskórek np. przy pomocy peelingu z mąki orkiszowej
  2. naoliwić skórę masując ją delikatnie np. oliwą z oliwek
  3. otworzyć pory skóry np. poprzez kąpiel parową
  4. nałożyć odżywkę, np. starte jabłko z miodem.

Oczywiście jest też wiele wspomagających ziół. Dr Chauhan zwraca uwagę, że dobrze sprawdzą się lokalne zioła, nie muszą być to egzotyczna dla nas zioła rosnące w Indiach. Podkreśla też, by nie zapomnieć oczyścić się wewnętrznie. Posłuchajcie całego wywiadu z dr Chauhanm poniżej.

 

dr Partap Chauhandr Partap Chauhan – jest lekarzem ajurwedyjskim – Ayurvedacharyą, autorem i wykładowcą. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad w Indiach, gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy – w 1995 r. stworzył stronę internetową z bazą wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskie Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

 

 

 

Chcesz otrzymywać od nas najnowsze informacje na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera