TRAUMA ZATRZYMANA W CIELE – wywiad z Richardem C. Overly

Dr Eva Reich specjalizowała się przede wszystkim w pracy z traumą, która miała miejsce w okresie prenatalnym, podczas narodzin i poniżej drugiego roku życia – jest to tak zwana trauma niewerbalna. Nawet jeśli ktoś nie ma wspomnień z tego okresu może z nimi pracować, ponieważ ciało dobrze pamięta o tym, czego doświadczyliśmy w tamtym czasie. W ramach Łagodnej Bio-Energetyki opracowała ona kilka ważnych narzędzi do pracy z tego typu traumą. Są to na przykład: Masaż Dotyk Motyla, Metamorfoza oraz Psychodrama Narodzin.

Emocje matki, a ciąża

Wg Evy Reich bardzo ważny jest stan emocjonalny matki w czasie ciąży. Jeśli jest ona w depresji, dziecko przejmuje ten stan – dla niego takie samopoczucie oznacza bycie żywym. Za każdym razem kiedy ktoś mówi, że nie pamięta kiedy zaczęła się jego depresja, należy zastanowić się nad tym jak wyglądało jego życie kiedy był w łonie matki. Jaki był wtedy jej stan emocjonalny? Co ona wtedy przeżywała?

Richard C. Overly – założyciel Instytutu Łagodnej Bio-Energetyki (Gnetle Bio-Energetics Institute) oraz dyrekor ds. Szkoleń. Praktykuje i uczy terapii Polarity od 1989 r. Praktyk, Trener i Superwizor Łagodnej Bio-Energetyki. Autor materiałów szkoleniowych do terapii Polarity i Łagodnej Bio-Energetyki. Autor książki i materiału DVD “Masaż Dotyk Motyla dr Evy Reich”, która została wydana w Polsce: Wyd. VIRGO 2014 oraz  książki “Gentle Bio-Energetics – Theory and Tools for Everyone”.

Chcesz otrzymywać raz miesiącu pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera