CZARNE OWCE W RODZINIE – wywiad z dr Barbarą Tyboń

Jeżeli ktoś zostaje wykluczony z systemu rodzinnego, powstaje tabu rodzinne. Do systemu zaliczają się wszyscy np. chorzy psychicznie, którzy zostali wysłani do przytułku czy zmarłe dzieci, także te poronione czy abortowane. Bardzo często w kolejnych pokoleniach trudno jednak w ogóle odkryć tajemnicę ich istnienia.

Osoba, której nie ma w systemie a powinna być, bardzo często daje o sobie znać. Zwykle jakiś wrażliwy potomek przyjmuje rolę bycia orędownikiem tego chorego wujka czy tego nie uznanego dziecka.

Psychogenealogia – jak włączyć osobę wykluczoną do systemu rodzinnego?

Samo zrozumienie historii rodzinnej i nadanie jej sensu, może bardzo dużo zmienić. Kiedy to nie wystarcza, można wykonać jakiś symboliczny akt włączenia tej osoby do rodziny lub uhonorowanie jej istnienia. Czasami trzeba też po prostu uznać jakąś traumę czy dokończyć po kimś żałobę i opłakać stratę ukochanej osoby.

 

dr Barbara Tyboń – jest psychoterapeutką z wszechstronnym wykształceniem humanistycznym oraz bogatym doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych, społecznych i prywatnych placówkach związanych ze zdrowiem, rozwojem i edukacją. Jest również wykładowczynią – prowadzi autorskie zajęcia na kilku warszawskich uczelniach. W swojej pracy łączy akademicką wiedzę psychologii zachodniej z tradycyjną mądrością Wschodu (psychologia kontemplatywna). Pracuje holistycznie. Specjalistka od psychogenealogii.
Więcej na www.creatifs.pl

Chcesz otrzymywać raz miesiącu pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera