UKRYTA LOJALNOŚĆ RODZINNA – wywiad z dr Barbarą Tyboń

Czy wiesz, że możesz być lojalny rodzinnym wzorcom i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy? Nieświadoma lojalność często ma realny wpływ na nasze życie.

Na czym polega ukryta lojalność rodzinna?

Często zdarza się, że nieświadomie chcemy załatwić jakąś sprawę naszych przodków – zapełnić lukę, rozwiązać problem lub uzdrowić sytuację. Z naszymi przodkami łączy nas przede wszystkim bardzo silna więź i czasami tak bardzo jesteśmy pochłonięci swojemu zadaniu, że nie bierzemy w ogóle pod uwagę swojego dobra w tej sprawie.

Dobrym przykładem ukrytej lojalności rodzinnej jest to, że często na przykład nie możemy osiągnąć więcej niż nasi rodzice czy dziadkowie – czy to pod kątem zarabianych pieniędzy czy zdobytej edukacji. Kieruje nami jednak nieświadomy lęk o to, że jeśli osiągniemy więcej niż nasi przodkowie, nie będziemy lojalni, przestaniemy być ich częścią.

Zapraszamy do obejrzenia filmu szerzej opisującego tę kwestię.

 

dr Barbara Tyboń – jest psychoterapeutką z wszechstronnym wykształceniem humanistycznym oraz bogatym doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych, społecznych i prywatnych placówkach związanych ze zdrowiem, rozwojem i edukacją. Jest również wykładowczynią – prowadzi autorskie zajęcia na kilku warszawskich uczelniach. W swojej pracy łączy akademicką wiedzę psychologii zachodniej z tradycyjną mądrością Wschodu (psychologia kontemplatywna). Pracuje holistycznie. Specjalistka od psychogenealogii.
Więcej na www.creatifs.pl

 

Chcesz otrzymywać raz miesiącu pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: http://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *