UKRYTA LOJALNOŚĆ RODZINNA – wywiad z dr Barbarą Tyboń

Czy wiesz, że możesz być lojalny rodzinnym wzorcom i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy? Nieświadoma lojalność często ma realny wpływ na nasze życie.

Na czym polega ukryta lojalność rodzinna?

Często zdarza się, że na przykład nieświadomie chcemy załatwić jakąś sprawę naszych przodków – zapełnić lukę, rozwiązać problem lub uzdrowić sytuację. Z naszymi przodkami łączy nas przede wszystkim bardzo silna więź i czasami tak bardzo jesteśmy pochłonięci swojemu zadaniu, że nie bierzemy w ogóle pod uwagę swojego dobra w tej sprawie.

Dobrym przykładem ukrytej lojalności rodzinnej jest to, że często na przykład nie możemy osiągnąć więcej niż nasi rodzice czy dziadkowie. Czy to pod kątem zarabianych pieniędzy czy zdobytej edukacji. Kieruje nami jednak nieświadomy lęk o to, że jeśli osiągniemy więcej niż nasi przodkowie, nie będziemy lojalni, przestaniemy być ich częścią.

Zapraszamy do obejrzenia filmu szerzej opisującego tę kwestię.

 

dr Barbara Tyboń – jest psychoterapeutką z wszechstronnym wykształceniem humanistycznym oraz bogatym doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych, społecznych i prywatnych placówkach związanych ze zdrowiem, rozwojem i edukacją. Jest również wykładowczynią – prowadzi autorskie zajęcia na kilku warszawskich uczelniach. W swojej pracy łączy akademicką wiedzę psychologii zachodniej z tradycyjną mądrością Wschodu (psychologia kontemplatywna). Pracuje holistycznie. Specjalistka od psychogenealogii.
Więcej na www.creatifs.pl

 

Chcesz otrzymywać raz miesiącu pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.