RODZICE I DZIECI – wywiad z Markiem Matusiewiczem

Najważniejsza relacja w życiu wg ustawień hellingerowskich

Rodzice i dzieci to najważniejsza relacja w naszym życiu. Każdy z nas występuje w roli dziecka i prawdopodobnie większość wystąpi w roli rodzica. Ten temat jest tak ważny, ponieważ w pewnym momencie jesteśmy zarówno dzieckiem, jak i rodzicem. Jak mówi sam Bert Hellinger: „Wszystkie dzieci są dobre i ich rodzice też.” To założenie w piękny sposób od razu ustawia tę relację.

Marek Matusiewicz, terapeuta ustawień systemowych (hellingerowskich), przedstawia nam symboliczne etapy rozwoju. Pierwsze 7-lecie, to czas kiedy Świat jawi nam się przede wszystkim jako dobry, w którym bezwarunkowo przyjmujemy wszystko, w szczególności naszych rodziców. W kolejnym 7-leciu idziemy do szkoły i to w tym czasie oddziaływanie przejmuje przede wszystkim środowisko zewnętrzne, Świat jawi się jako piękny. Trzecie 7-lecie to zderzenie z rzeczywistością, świat staje się wówczas rzeczywisty. Odrzucamy wtedy rodziców i weryfikujemy to, co przyjęliśmy w latach poprzednich.

Jak między innymi przejawiają się trudności, które powstały w poszczególnym etapie rozwoju? Posłuchajcie.

Marek Matusiewicz – początki zajmowania się metodą Ustawień Systemowych rozpoczęły się u niego w 2003 roku. Ukończył szereg warsztatów i seminariów prowadzonych przez: Berta Hellingera, dr med. Ilse Kutschera, Marka Wilkirskiego, Cecilio Fernández Regojo, prof. Joaquim Parra Marujo, Gunter Schricker i innych. Zanim zaczął pracować z ludźmi, spędził łącznie około roku na warsztatach i nadal bierze udział cały czas szkoląc się i doskonaląc swoje umiejętności. Do tej pory brał aktywny udział w około 2100 rolach reprezentując osoby z różnych systemów. Jego specjalizacją jest praca z uzależnieniami oraz ustawienia biznesowe. Więcej na stronie: systemoweustawienia.com.pl

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub także stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera