RELAKS – wywiad z Hanną Gryzińską-Onifade

Archetypowe podstawy relaksu

O relaksie najczęściej mówi się w kontekście konkretnych technik czy metod na osiągniecie relaksu. W tym odcinku nie będziemy o tym mówić, skupimy się przede wszystkim na archetypicznej podstawie relaksu. O co chodzi? O stosunek to ziemi. Dlaczego? Ponieważ archetypowo ziemia jest kobietą.

Przede wszystkim bez poddania się grawitacji, bez zgody na grawitację, czyli na ziemię, w zasadzie relaks jest niemożliwy. Spięte mięśnie na przykład karku czy lędźwi, które nawet nazywają się antygrawitacyjnymi, ciężko pracują, aby się tej grawitacji nie poddać. W tym czasie prawdopodobnie umysł „odlatuje” jednak w intelektualne rozważania. Podsumowując – dosłowny i symboliczny brak zgody na grawitację nie pozwala na relaks. Hania Gryzińska-Onifade, nasza specjalistka od pracy z ciałem, w tym filmie przedstawi krótkie ćwiczenie na oswojenie się z grawitacją i skuteczny relaks.

Hanna Gryzińska-Onifade – fizjoterapeuta medyczny, instruktor jogi, terapeuta oddechowy. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie terapeutyczno-szkoleniowe. Ma za sobą ponad 10 tys. godzin szkoleniowych i trenerskich. Specjalizuje się w projektach związanych z rozwojem samo-świadomości, budowaniem potencjału pełni zdrowia i witalności w obliczu zagrożeń wysokorozwiniętej cywilizacji (ochrona i samo-leczenie chorób cywilizacyjnych). Projekty te realizuje głównie w oparciu o pracę z ciałem, z oddechem, z przekonaniami i codziennymi zwyczajami. Jest autorką książek m. in. Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu, Nakarm Swojego Mikrobioma.

 

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera