LECZENIE DZIECI – wywiad z dr. Partapem Chauhanem

Leczenie dzieci i ajurweda

Ajurweda składa się z 8 wyspecjalizowanych działów. Jeden z nich jest dedykowany pracy z dziećmi. Tak jak w klasycznej medycynie jest pediatria, tak w ajurwedzie jest Kaumarabhrtya. Dr Partap Chauhan, światowej sławy lekarz ajurwedyjski, dzieli się z nami swoim niepokojem dotyczącym występowania już u na przykład rocznych czy dwuletnich dzieci, wielu chorób. O jakich chorobach mowa? Przede wszystkim takich jak astma, kaszel, przeziębienia, ale też ADHD czy autyzm. Na szczęście jednak, zwraca uwagę, że ajurweda świetnie sobie radzi z takimi dolegliwościami.

Prawdziwe przyczyny choroby

Nasz rozmówca jest założycielem Instytutu Jiva, który ma bazę danych z ponad 6 milionami pacjentów. Duży ich odsetek stanowią dzieci, u których wymienione wyżej choroby ustąpiły całkowicie. Dlaczego tak się dzieje? Należy pamiętać, że celem ajurwedy jest poszukiwane prawdziwych przyczyn choroby, a nie tylko leczenie objawów. Równolegle wzmacnia się system odpornościowy i nerwowy pacjenta ziołami, tak by poradził sobie sam z dolegliwościami. Dr Chauhan podkreśla, że w ajurwedzie przede wszystkim ważne jest dobro dzieci. Należy pamiętać także,  by nie obciążać zbytnio ich małych organizmów.

Dr Partap Chauhan – jest lekarzem ajurwedyjskim – Ayurvedacharyą, autorem i wykładowcą. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad w Indiach, gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy. W 1995 r. stworzył stronę internetową z bazą wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskie Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera