CHOROBY PSYCHICZNE – wywiad z dr. Partapem Chauhanem

Jak radzi sobie ajurweda z depresją, stanami lękowymi i temu podobnymi?

W ajurwedzie w piękny sposób opisuje się umysł, to gdzie się znajdują i jak on działa. Dr Partap Chauhan, lekarz ajurwedyjski, podaje na przykład taką informację, że umysł znajduje się w sercu, wbrew temu do czego się przyzwyczailiśmy myśleć, a co twierdzi medycyna zachodnia.

Depresja, stany lękowe, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, schizofrenia i wiele podobnych. W podejściu ajurwedyjskim do leczenia w pierwszej kolejności szuka się prawdziwej przyczyny występowania tych chorób psychicznych. Oczywiście leczy się również lekarstwami, ale poza uzdrawianiem fizycznym, w ajurwedzie udziela się również porad, szkoli, motywuje daje wsparcie do zmiany postawy.

Dr Chauhan podaje przykład swojej pacjentki, którą leczył w Instytucie Jiva, która zgłosiła się do niego z depresją, którą leczyła bezskutecznie tabletkami od 3 lat. To na co postawił w pierwszej kolejności, to nie przepisanie lekarstw, a dowiedzenie się czemu ta kobieta na nią cierpi. Ze zdziwieniem stwierdził, że depresja, która męczyła ją tak długo wcale nie byłą jej chorobą, tylko osoby z jej otoczenia. Posłuchajcie.

Dr Partap Chauhan – jest lekarzem ajurwedyjskim – Ayurvedacharyą, autorem i wykładowcą. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad w Indiach, gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy – w 1995 r. stworzył stronę internetową z bazą wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskie Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: http://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *