CHOROBY PSYCHICZNE – wywiad z dr. Partapem Chauhanem

Jak radzi sobie ajurweda z depresją, stanami lękowymi i temu podobnymi?

W ajurwedzie w piękny sposób opisuje się umysł, to gdzie się znajduje i jak on działa. Dr Partap Chauhan, lekarz ajurwedyjski, podaje na przykład taką informację, że umysł znajduje się w sercu. Jest to wbrew temu do czego się przyzwyczailiśmy myśleć, a co twierdzi medycyna zachodnia.

Depresja, stany lękowe, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, schizofrenia i wiele podobnych. W podejściu ajurwedyjskim do leczenia w pierwszej kolejności szuka się jednak prawdziwej przyczyny występowania tych chorób psychicznych. Oczywiście leczy się również lekarstwami, ale poza uzdrawianiem fizycznym, w ajurwedzie udziela się również porad, szkoli, motywuje daje wsparcie do zmiany postawy.

Dr Chauhan podaje przykład swojej pacjentki, którą leczył w Instytucie Jiva, która zgłosiła się do niego z depresją, którą leczyła bezskutecznie tabletkami od 3 lat. To na co postawił w pierwszej kolejności, to nie przepisanie lekarstw. Przede wszystkim chciał dowiedzieć się na co ta kobieta cierpi. Ze zdziwieniem stwierdził, że depresja, która męczyła ją tak długo wcale nie byłą jej chorobą, tylko osoby z jej otoczenia. Posłuchajcie.

Dr Partap Chauhan – jest lekarzem ajurwedyjskim – Ayurvedacharyą, autorem i wykładowcą. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi. Pełni także funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad w Indiach, gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy – w 1995 r. stworzył stronę internetową z bazą wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskie Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.