MOJA DROGA DO BYCIA TERAPEUTĄ – wywiad z prof. Franzem Ruppertem

Powszechnie panuje żart, że terapeutą zostaje ten, kto sam potrzebuje pomocy. Może jest to nieco krzywdzące stwierdzenie, ale jednak jest w nim też zalążek prawdy. Osoba, która odkrywa świat terapii, samorozwoju, samopoznania, odkrywa świat równocześnie świat, który często jest niedostępny dla przeciętnej osoby. Terapia pozwala otworzyć się na obfitość świata zewnętrznego, przepracować blokady utrudniające życie, ale też jest drzwiami do tego by nawiązać relacje bazujące na szczerości i akceptacji z innymi osobami. Za ogólnym pojęciem terapii, kryje się wiele rzeczy i trudno to uogólniać. Z terapii korzystają też różne osoby z różna motywacją.

Dlaczego zostałem terapeutą?

Zadaliśmy to pytanie sławnemu psychoterapeucie niemieckiemu prof. Franzowi Ruppertowi, który korzysta z alternatywnych metod pracy z człowiekiem jakimi są na przykład ustawienia hellingerowskie.

 

prof. Franz Ruppert

Prof. Franz Ruppert jest psychoterapeutą, wykładowcą i profesorem psychologii na uniwersytecie Katholische Stiftungsfachhochschule w Monachium; autor książki „Wczesna trauma. Rozpoznawanie i uwalnianie”.

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera