ODDYCHANIE – wywiad z Hanną Gryzińską-Onifade

Jak świadomie oddychać?

Proces oddychania jest tak oczywisty w naszym codziennym życiu, a mimo to jest to aspekt wyjątkowo często przez nas niedoceniony, a wręcz zapominany. Oddychanie dzieli się na zewnętrzne, czyli wentylacja płuc oraz oddychanie wewnętrzne, w którym komórki otrzymują tlen z krwi. Nierównowaga między tymi oboma procesami prowadzi do zaburzeń.

Statystycznie rzecz biorąc okazuje się, że większość społeczeństwa jest w tej nierównowadze i się hiperwentyluje. Co to znaczy? Oznacza to, że za bardzo oddychamy oddychaniem zewnętrznym, a za mało tym wewnętrznym. Nasza klatka piersiowa pracuje, usta się otwierają, ale nie przekłada się do na dotlenienie wewnątrzkomórkowe.

Jeżeli jest coś hiper to dla równowagi coś innego musi być hipo. Hania Gryzińska-Onifade, specjalistka od pracy z ciałem, zwraca uwagę w tym filmie jak świadomie pracować z oddechem, by uniknąć hiperwentylacji i dotlenić wszystkie komórki wewnętrzne.  W filmie przedstawia również krótkie ćwiczenie, w którym poznasz sposób na świadome oddychanie.

Hanna Gryzińska-Onifade – fizjoterapeuta medyczny, instruktor jogi, terapeuta oddechowy. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie terapeutyczno-szkoleniowe. Ma za sobą ponad 10 tys. godzin szkoleniowych i trenerskich. Specjalizuje się w projektach związanych z rozwojem samo-świadomości, budowaniem potencjału pełni zdrowia i witalności w obliczu zagrożeń wysokorozwiniętej cywilizacji (ochrona i samo-leczenie chorób cywilizacyjnych). Projekty te realizuje głównie w oparciu o pracę z ciałem, z oddechem, z przekonaniami i codziennymi zwyczajami. Jest autorką książek m. in. Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu, Nakarm Swojego Mikrobioma.

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie


☎  Telefon: +48 696 256 086

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.