GŁÓWNY NURT PSYCHOTERAPII – wywiad z dr Barbarą Tyboń

Czy w głównym nurcie psychoterapii znajdzie się miejsce na alternatywne metody pracy z człowiekiem?

Zapytaliśmy psychoterapeutkę, dr Barbarę Tyboń, specjalizującą się w psychogenealogii, ale też czerpiącą z mądrości Wschodu, czy możliwe jest, aby w publicznych placówkach zdrowia korzystać z niekonwencjonalnych metod pracy z człowiekiem. Jakich? Na przykład takich jak psychogenealogia, ustawienia systemowe, totalna biologia i temu podobne.

Dr Tyboń odpowiada, że możliwe jest łączenie różnych technik, nawet tych alternatywnych i to w ramach ramach NFZ.  Wymaga to jednak od postaci psychoterapeuty ogromnego doświadczenia, wiedzy  oraz otwartego serca, by móc pracować holistycznie z pacjentem. Dr Tyboń podaje przykład genogramu, narzędzia stosowanego w psychogenealogii – metodzie stworzonej przez francuską profesor z Nicei Anne Ancelin Schützenberger,  w którym niezbędna jest wiedza ogólna, np historyczna czy ekonomiczna, która umożliwi zrozumienie zależności i uwarunkowania, w których żyli przodkowie pacjenta. Aby być takim ninja psychoterapeutą , potrafić zobaczyć pełen obraz z przeszłości trzeba mieć dostęp i umieć żonglować informacjami.

Dr Barbara Tyboń – jest psychoterapeutką z wszechstronnym wykształceniem humanistycznym oraz bogatym doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych, społecznych i prywatnych placówkach związanych ze zdrowiem, rozwojem i edukacją. Jest również wykładowczynią – prowadzi autorskie zajęcia na kilku warszawskich uczelniach. W swojej pracy łączy akademicką wiedzę psychologii zachodniej z tradycyjną mądrością Wschodu (psychologia kontemplatywna). Pracuje holistycznie. Specjalistka od psychogenealogii. Więcej na www.creatifs.pl

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie


☎  Telefon: +48 696 256 086

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.