PORZĄDKI SYSTEMOWE – wywiad z Mirosławem Czarko-Wasiutycz

Mirosław Czarko-Wasiutycz opowiada o ustawieniach systemowych. Jest to forma terapii krótkoterminowej, ponieważ reprezentanci podczas ustawienia bardzo szybko pokazują w czym tkwi problem. W terapii tej pracujemy na całym systemie. Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie czym jest system. Są to wszyscy członkowie rodziny (żywi i martwi), a także osoby, które w jakiś sposób wpłynęły na losy danego rodu.

Główne porządki w ustawieniach systemowych

Przede wszystkim pierwsza zasada jest taka, że każdy ma prawo przynależeć do systemu. Nie wolno nikogo wykluczać, bo prędzej czy później ta osoba upomni się o ponowne włączenie jej do systemu. Druga zasada mówi, że młodsze pokolenie nie ma prawa mieszać się w sprawy starszego pokolenia. Trzeci główny porządek systemowy dotyczy dawania i brania. W relacjach rodzinnych to rodzice są więksi i dają, a dzieci są mniejsze i biorą. Z kolei w relacji partnerskiej jesteśmy sobie równi. Czwartym głównym porządkiem systemowym jest kwestia sumienia. Do kogo przynależy nasze sumienie? Zachęcamy do obejrzenia całego filmu.

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

Dowiedz się więcej o ustawieniach systemowych
Jeśli temat Cię zainteresował to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. W naszym sklepie znajdziesz już produkty dotyczące Ustawień systemowych – to trzy pakiety webinarów, które pomogą Ci zrozumieć mechanikę systemów składających się na Twoje życie zawodowe i relacje. Znajdziesz je tutaj: https://hakujzdrowie.pl/kursy/course-cat/ustawienia-systemowe/

Realizacja filmowa: http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.