O radzeniu sobie w chorobie

Uczucia są fundamentalnym elementem naszego życia, wpływającym na naszą motywację, zachowania społeczne oraz podejmowanie decyzji. W naszej kulturze często generalizujemy, uznając niektóre z nich za pożądane, a inne za nie. Choroba kojarzy się nam z tymi mniej przyjemnymi uczuciami i często starannie unikamy ich doświadczania. 

Nikt nie cieszy się na myśl o chorobie czy bólu. To dlatego środki przeciwbólowe i antydepresanty są tak popularne. Nasza niezgoda na doświadczanie choroby, wewnętrzne negocjacje z nią, wszystkie te koncepcje o tym, jak powinno być, nawet jeśli rzeczywistość wygląda inaczej, to efekt naszego myślenia. To myślenie często jest automatyczne, uporczywe i nieprzewidywalne. Nie jest obiektywne, a na dodatek potrafi wyprodukować najstraszniejsze scenariusze, prowadzące nawet do ataku paniki.

W tym wywiadzie dowiesz się:

  • Z czym ludzie przychodzą do psychoonkologa
  • Jak można pomóc ludziom radzić sobie z trudnymi emocjami
  • Jaka postawa najbardziej pomaga wyzdrowieć
  • Jaka postawa najbardziej przeszkadza w zdrowieniu
  • Jak poradzić sobie z atakiem paniki

Posłuchaj wywiadu, w którym Beata Pachońska, doświadczony psycholog i psychoonkolog, odpowiada na kluczowe pytania dotyczące procesu zdrowienia, patrząc na nie z perspektywy specjalisty towarzyszącego chorym i ich rodzinom.

Beata Pachońskadoświadczony psycholog i psychoonkolog, od ponad 30 lat pomaga ludziom zaakceptować siebie i swoje emocje. Prowadzi warsztaty, szkolenia, konsultacje i indywidualne sesje psychologiczne. Pyta, konsultuje, inspiruje, prowokuje, pomaga szukać rozwiązań.

Coach po szkole Erickson College International. Praktyk i Master NLP. Trener w biznesie z 18-letnim doświadczeniem w pracy indywidualnej i z grupami. Współzałożycielka (2002) Grupy Teraz – zespołu konsultantów i trenerów. Czynny psychoonkolog, współpracuje ze Stowarzyszeniem Unicorn od 2011 r.

Podobał Ci się film? Chcesz zobaczyć więcej?

Z kawką łatwiej się działa! Zapraszam do postawienia kawy żeby lepiej się pracowało!

☎  Telefon: +48 696 256 086

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.