MOJA HISTORIA Z PSYCHOGENEALOGIĄ – wywiad z dr Barbarą Tyboń

Psychoterapeutka wybiera psychogenealogię na narzędzie pracy

Dr Barbara Tyboń od zawsze interesowała się przede wszystkim tym, co dotyczyło człowieka. Te zainteresowania przekładały się na decyzje dotyczące własnej ścieżki edukacyjnej. Wiedziała, że w przyszłości chce się zajmować czymś związanym z szeroko rozumianą humanistyką, choć jeszcze wtedy nie wiedziała, co to dokładnie będzie. Przełożyło się na wybór studiów, i tak między innymi studiowała psychologię, filozofię, historię sztuki i kulturoznawstwo.

Jej kariera zawodowa wpierw skupiła się na pracy naukowej. Po pewnym czasie zdała sobie sprawę jednak, że chciałaby implementować te wszystkie osiągnięcia nauki do pracy z żywym człowiekiem. Z tej potrzeby pojawił się pomysł na zostanie psychoterapeutą. Oczywiście w tym obszarze dr Tyboń również nie ograniczyła się do jednego nurtu i edukowała się wszechstronnie. Psychoanaliza, terapia systemowa, a także psychologia kontemplatywna, która łączy myśl zachodnią z myślą wschodu, psychologią buddyjską. Naturalną ewolucją takiego podejścia było przełożenie w postaci zostania holistycznym terapeutą.

Jednym z potężnych narzędzi, które stworzyła francuska profesor Anne Ancelin Schützenberger, a które stosuje w swojej pracy dr Tyboń jest psychogenealogia. To narzędzie integruje w sobie bardzo szeroki wachlarz aspektów życia człowieka, a którymi pasjonuje się nasza prelegentka. Posłuchajcie sami dlaczego właśnie to a nie inne narzędzie.

Dr Barbara Tyboń – jest psychoterapeutką z wszechstronnym wykształceniem humanistycznym oraz bogatym doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych, społecznych i prywatnych placówkach związanych ze zdrowiem, rozwojem i edukacją. Jest również wykładowczynią – prowadzi autorskie zajęcia na kilku warszawskich uczelniach. W swojej pracy łączy akademicką wiedzę psychologii zachodniej z tradycyjną mądrością Wschodu (psychologia kontemplatywna). Pracuje holistycznie. Specjalistka od psychogenealogii.

Więcej na www.creatifs.pl

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub także stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie


☎  Telefon: +48 696 256 086

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.