CZYM JEST CHOROBA? – wywiad z dr Barbarą Tyboń

Choroba okiem holistycznej psychoterapeutki

Otwarty umysł to ciągłe zadawanie sobie pytań na nowo i szukanie odpowiedzi. Dobry psychoterapeuta to taki, który nieustannie szuka aktualnych odpowiedzi, a nie zamyka się w utartych schematach. Dr Barbara Tyboń łączy w swej pracy różne metody i techniki pracy z człowiekiem. Zdaliśmy jej pytanie, czym wg niej jest choroba?  Otóż nie otrzymaliśmy precyzyjnej odpowiedzi, ponieważ jak sama mówi, jest przekonana, że zapewne do końca życia nie znajdzie wyczerpującego wyjaśnienia. Wynika to z tego, że to pytanie można zadawać tylko w kontekście konkretnej osoby i jej życia.

Odpowiadając z zaś perspektywy osobistej, dr Tyboń dzieli się z nami, że choroba jest dla niej nauczycielem, który wymusza zatrzymanie się, refleksję nad życiem i sobą samym. Nawiązując zaś do psychogenealogii, w której się specjalizuje, do refleksji nad życiem przodków, gdzie tak naprawdę może być ulokowana praprzyczyna choroby.

Dr Barbara Tyboń – jest psychoterapeutką z wszechstronnym wykształceniem humanistycznym oraz bogatym doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych, społecznych i prywatnych placówkach związanych ze zdrowiem, rozwojem i edukacją. Jest również wykładowczynią – prowadzi autorskie zajęcia na kilku warszawskich uczelniach. W swojej pracy łączy akademicką wiedzę psychologii zachodniej z tradycyjną mądrością Wschodu (psychologia kontemplatywna). Pracuje holistycznie. Specjalistka od psychogenealogii. Więcej na www.creatifs.pl

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub także stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera