JAK ZACHOWAĆ MŁODOŚĆ? – wywiad z dr. Partapem Chauhanem

Jak zachować młodość? To pytanie zadają sobie ludzie od wieków. Nic więc dziwnego, że w ajurwedzie również znajduje się cały dział poświęcony temu zagadnieniu. Nazywa się on Rasayana, co oznacza dosłownie Odmładzanie.

Rasayana, czyli młodość w Ajurwedzie

Dr Partap Chauhan, lekarz praktykujący ajurwedę, zwraca uwagę, że w dzisiejszych czasach ludziom poszukującym pięknego wyglądu i witalności, wydaje się że jest jakiś magiczny środek. Środek, który zapewni im piękny wygląd i poczucie młodości. Oczywiście są leki i zioła, które wspomagają młody wygląd. Niemniej pierwszym krokiem powinno być jego oczyszczenie i przygotowanie gruntu – mów doktor. Dalej jednak, ważnym aspektem jest pytanie, po co mi ta młodość? Jeżeli po to, by móc nadal bezkarnie eksploatować swój organizm, to nic z tego nie wyjdzie. Zamiana nawyków i postawy życiowej na wspierającą życie, to podstawa młodości. To jakimi emocjami i myślami karminy się na co dzień, przekłada się przede wszystkim na to w jakim stopniu jesteśmy w stanie czerpać z życia, a co za tym idzie, ma niezwykły wpływ na to jak wyglądamy. Posłuchajcie dr Partapa Chauhana i jego recepty na piękny wygląd.

 

dr Partap ChauhanDr Partap Chauhan – jest lekarzem ajurwedyjskim – Ayurvedacharyą, autorem i wykładowcą. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad w Indiach, gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, a także pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy. W 1995 r. stworzył stronę internetową z bazą wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskie Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

 

 

 

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje od Hakuj Zdrowie na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera