Co to jest Mindfulness? – Karo Tashi

Wiele osób zastanawia się co to jest Mindfulness. Jest to sposób na przywoływanie obecności do momentu, który się wydarza tu i teraz. To zdolność do bycia obecnym z tym co jest i co się pojawia – bez oceniania i w życzliwy sposób. Posłuchaj naszej specjalistki, Karo Tashi.

Emocje i Mindfulness

Na co dzień często działamy automatycznie i staramy się omijać nieprzyjemne chwile i odczucia. Zdarza się, że próbujemy zagłuszać emocje jedzeniem, alkoholem czy bezmyślnym oglądaniem telewizji. Dopóki nie zaprosimy tych trudnych emocji w przestrzeń obecności i nie obejmiemy ich – one będą za nami chodzić i prosić o uwagę. Póki nie damy im uwagi, mogą się objawiać np. jako symptomy chorobowe.

Mindfulness to zdolność do bycia obecnym z tym co jest bez oceniania i w życzliwy sposób. Niczego nie wyganiamy – nawet tego (i zwłaszcza tego) na co na co dzień nie mamy zgody.

Zobacz także: Jak praktykować Mindfulness.

Karo Tashi – psycholog i akredytowany nauczyciel MBLC – Mindfulness Based Living Course, który jest oficjalnym programem edukacyjnym powstałym z prac badawczo naukowych Brytyjskiego Stowarzyszenia Mindfulness. Ukończyła intensywne 3-letnie studia empiryczne nad badaniem terapeutycznych aspektów medytacji opartej o Tybetańską metodę pracy z umysłem ”The Three Doors Academy’. Regularnie uczęszcza na medytacyjne odosobnienia. ​Od 2013 roku bierze udział w treningach dla nauczycieli Mindfulness prowadzonych przez Brytyjskie Mindfulness Association. Zgłębia studia i prace nad prewencją traum i efektów chronicznego stresu (TRE). Od ponad ośmiu lat prowadzi zajęcia grupowe oraz kursy on-line, w tym autorskie zajęcia DANCE & meditate™.

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera