Choroba – uleczeniem. Paradoks?

Bardzo dużo się wydarzyło w ostatnim tygodniu, w ostatnich dziesięciu dniach. Poruszałam się po nieznanych mi obszarach, w nieznanych mi dziedzinach, w nieznanych mi tempach. Wszystko było nowe, obrazy przesuwały się w błyskawicznym tempie. Podejmowałam decyzje szybko.

Moje serce, ciało na wysokich obrotach, jak na haju. Wysoki poziom adrenaliny, kortyzolu i innych tam norepinefryn… 

Kiedy kolejka wylądowała na samym szczycie…

Najgłówniejsze decyzje podjęte…

Można by już odpocząć, poświętować….

Zamiast świętowania moje ciało wybrało chorobę

Moje ciało wybrało chorobę. Trochę odmienny stan świadomości. Dwa dni leżenia i nierwana (haha, ale się napisało znacząco – miało być nirwana), tylko z bólem. I potem, kiedy już myślałam, że to potrwa długo, bo zwykle to tak trwało w dawnych czasach… Zaskoczyło mnie. Choroba odeszła. A wraz z nią pośpiech, obawy. Ale nie stało się to samo.

Po raz pierwszy od wielu lat chorowałam świadomie.  Hmmm, a to można tak?

Chorować jak dorosły a nie jak dziecko

Otóż. Robiłam sobie takie wewnętrzne podróże świadomością i uwagą w każdy kawałeczek bolącego ciała. Przemierzałam centymetr po centymetrze mięśnie i ścięgna. Nurkowałam w punkty gorąca, zimna, kłucia i dreszczy. Po raz pierwszy w życiu byłam z bólem a nie uciekałam od niego. Nie zbijałam, nie oporowałam. Powitałam chorobę, jak doradcę. Tym razem chorowałam jak dorosła, nie jak dziecko.

Wiedziałam co się stało i dlaczego. Przyjęłam to doświadczenie w całości. Tu wielki ukłon w stronę dobrych, troszczących się ludzi. Dodatkowo zadawalam sobie pytania (na podstawie totalnej biologii, introspektywne i inne szamańsko/psychologiczno/kwantowe:))))

Gdzie w tym całym procesie przed… oddałam pole?

Dodatkowo używałam medycyny wibracji bębna i głosu. Obębniłam całe ciało, rozprowadziłam zastoje, rozmasowałam ciało, przemówiłam do niego, zaufałam, że ono wie, jak wrócić do domu, do domowej częstotliwości. 

Powrót do domu

I oto po dwóch dniach energia wróciła, humor wrócił, a przede wszystkim zaczęłam spontanicznie śpiewać. Na razie w środkowych rejestrach. Nawet kot zawtórował, coś tam powiedział. Chciałam mu odpowiedzieć jego nutką, ale głos się nie wydobył. Roześmiałam się altem:)

Jakoś tak jestem sobie w tym na luzie, nie przyspieszam, nie poganiam. Obserwuję. Ciało ma swoje tryby, swoją bezwładność. Jest jak duża łódź, zanim skręci płynie długo niesiona inercją. Cały ten czas i ciało są naprawdę mądre. Jak się to widzi, to ogarnia mnie wzruszenie.

Śpiewam w jednej z moich piosenek

W moim mądrym ciele, wszelka mądrość świata”…

Ech, nigdy nie myślałam, że będę publicznie dzielić się swoim studium chorowania. Tylko to nie było  chorowanie, to była mądrość ciała w działaniu. To była super medycyna i za darmo;)))

I ten paradoks….

Choroba ciała jest uleczeniem Duszy. Omg! Ech, kot Maniek w roli okładów, nie wyglądał na niezadowolonego. Towarzyszył mi niemal 24 h na dobę. 

Uśmiecham się, to było najniezwyklejsze chorowanie ever. Dziwny jest ten świat. Wczoraj posadziłam 50 cebulek najpiękniejszych tulipanów i 20 lilii. Co to będzie za cud jak zakwitną…

Choroba…brzmi twardo….chora….hora….góra ….to ten szczyt rolercoastera…

Choroba to zatrzymanie…..

Anna Szyszka
Śpiewam, maluję, gram na gitarze i bębnach, improwizuję, piszę piosenki, robię bębny.
Podążam za intuicją, słucham głosu Duszy. Odpoczywam w przyrodzie. Lubię rozmawiać na tematy najgłębsze. Opiekuję się ogrodem.

Muzyka, śpiew intuicyjny, improwizacja, poezja, malarstwo, tworzenie bębnów.
Fb. Bęben szamański
Fb. Szyszka Band
Toutube: Jaśmin
Youtube: Anna Szyszka


☎  Telefon: +48 696 256 086

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.