NAŁOGI I UZALEŻNIENIA – wywiad z Mirosławem Czarko-Wasiutycz

Mirek Czarko-Wasiutycz opowiada, że podczas pracy ustawieniowej często pojawia się temat uzależnień. Problemy wyjścia z nałogu mają przede wszystkim te osoby, które nie mają dostępu do męskiej siły. Oznacza to na przykład, że mama uniemożliwia dziecku kontakt z ojcem lub ojciec jest niedostępny, nieobecny. W takiej sytuacji dziecko bierze tylko od matki, nie od ojca.

Ustawienia systemowe a uzależnienia

To właśnie powoduje, że dziecko nie ma dostępu do męskiego – do siły, umiejętności stawiania granic. Jeśli dziecko nie otrzymało tego wszystkiego w relacji z ojcem, może być mu potem ciężko powiedzieć „stop” nałogowi.

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

Dowiedz się więcej o ustawieniach systemowych
Jeśli temat Cię zainteresował to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. W naszym sklepie znajdziesz już produkty dotyczące Ustawień systemowych – to trzy pakiety webinarów, które pomogą Ci zrozumieć mechanikę systemów składających się na Twoje życie zawodowe i relacje. Znajdziesz je tutaj: https://hakujzdrowie.pl/kursy/course-cat/ustawienia-systemowe/

Realizacja filmowa: http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

2 Comments

  1. Witam
    Czy wszystkie nałogi maja ten sam podkład niedostępności do męskiej strony w jakiejś rodzinie?
    Mojej koleżanki syn 30 latek jest od kilku lat nałogowym graczem w pokera. Stracił wszystko, zrujnował swoją rodzinę i rodziców rownież. Próby pomocy nie dają pożądanych rezultatów. Niby idzie do psychologa, a wieczorem wyciąga karty i układa pasjanse przekonując wszystkich ze już nigdy więcej w pokera … , a po tygodniu komornik lub sprawa w sądzie za długi. Jak nie ma kart to robi zakłady, albo gra w kapsle. Jego ojciec to wspaniały człowiek. Nie pije, nie gra w karty. Matce rownież nie można nic zarzucić. Jak w takich sytuacjach można pomóc?

    • Witam panie Titsianie, to pytanie należałoby skierować bezpośrednio do Mirka, tutaj namiary http://www.czarko.pl. Z naszej strony możemy tylko napisać, że kiedy jemu zadaliśmy podobne pytanie, odpowiedział że póki ktoś sam osobiście nie poprosi o pomoc, nie należy się mieszać. Oczywiście nie odpowiada to na pytanie co robić, gdyby taki ktoś się zgłosił bezpośrednio, ale o szczegóły proszę pisać na wskazany adres. pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera