Moczenie nocne wg Totalnej Biologii – Studium przypadku

Dawid ma 12 lat, moczenie nocne towarzyszyło mu od zawsze. Udaje mu się zapanować nad nim tylko wtedy… gdy wyjeżdża z domu na obozy sportowe. Co to może oznaczać z punktu widzenia Totalnej Biologii?

W Psychobiologii nietrzymanie moczu może mieć wiele przyczyn. Niektóre z nich to: brak ojca lub brak ustalonych przez niego zasad, apodyktyczny ojciec lub matka, frustracja z powodu niezdolności odmowy, separacja rodziców lub konflikt związany z terytorium.

Posłuchaj dr n. med Marzanny Radziszewskiej-Konopki. Dowiedz się, w jaki sposób emocje i trudne wydarzenia w życiu matki Dawida, mogły mieć wpływ na objawy syna. Nie bez znaczenia jest tutaj także relacja chłopca z ojcem.

Przedstawiony film to fragment kursu na temat zdrowia dzieci w kontekście Totalnej Biologii. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zobacz moduł 7 Akademii Psychobiologii Online: Dzieci – choroby, problemy wychowawcze, społeczne, szkolne: https://hakujzdrowie.pl/kursy/course/akademia-psychobiologii-modul-7-dzieci-choroby-problemy-wychowawcze-spoleczne-szkolne/

To 11 filmów, prawie 7 godzin wiedzy. Oprócz dostępu do filmów otrzymasz także materiały pdf oraz ćwiczenie z techniki uwalniania w formacie mp3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera