JAK WYGLĄDA LECZENIE AJURWEDYJSKIE? – wywiad z dr. Partapem Chauhanem

Ajurweda to holistyczny system medyczny, który dysponuje bardzo dobrymi metodami diagnostycznymi. W Ajurwedzie bada się zarówno samą chorobę, jak i pacjenta.

Dosze w Ajurwedzie – Vata, Kapha, Pitta

W ajurwedzie stawia się diagnozę w oparciu o dosze – Vata, Kapha, Pitta. Po postawieniu diagnozy przygotowuje się specjalną recepturę specyficzną dla danej osoby i przyczyn jej choroby. Stosuje się naturalne metody leczenia, np. mieszanki ziołowe i lekarstwa z naturalnych minerałów. Równie ważną rolę co lekarstwa, odgrywa dopasowana do pacjenta dieta. Na przykład gdy ktoś ma za dużo ognia, musi zaprzestać jedzenia wszystkich tych pokarmów, które wzmacniają ogień w ciele – ostrych przypraw, kwaśnych dań czy potraw smażonych na głębokim oleju.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym szerzej jest opisane leczenie ajurwedyjskie.

dr Partap Chauhan – jest lekarzem ajurwedyjskim – Ayurvedacharyą, autorem i wykładowcą. Ukończył Ayurvedę na Uniwersytecie w Delhi. Pełni także funkcję dyrektora Instytutu Jiva Ayurveda w Faridabad w Indiach, gdzie stoi na czele wszystkich działań medycznych i farmaceutycznych. Jest ekspertem w leczeniu tzw. chorób nieuleczalnych i w farmakologii i Rasashastra, pionierem w stosowaniu nowoczesnych technologii do starożytnej nauki Ayurwedy – w 1995 r. stworzył stronę internetową z bazą wiedzy na temat Ajurwedy (www.jiva.com) i założył pierwsze na świecie Ajurwedyjskie Centrum Telemedycyny, gdzie setki lekarzy udzielają bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych.

Chcesz otrzymywać raz miesiącu pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera