CZYM JEST CHOROBA? – prof. Franz Ruppert

Choroba jest główną koncepcją zachodniej medycyny. Profesor Ruppert, specjalista od ustawień systemowych, zwraca uwagę, że skupianie się na chorobie może wywołać wiele zasadniczych problemów już na samym początku procesu leczenia. Na przykład wysoka gorączka – czy jest już chorobą czy reakcją zdrowienia? – zastanawia się prof. Ruppert.

To jednokierunkowe spojrzenie medycyny klasycznej na chorobę spowodowało, że profesor Ruppert odciął się od niego. Przy pojawieniu się różnego rodzaju dolegliwości zdrowotnych, zastanawia się on przede wszystkim czy tego stanu nie poprzedziły jakieś traumatyczne doświadczenia lub też czy dana osoba nie doświadczyła wczesnej traumy.

Choroba z perspektywy ustawień systemowych

Wg profesora ciało ludzkie jest świetnym narzędziem diagnostycznym, pokazującym czy dana osoba doświadczyła traumy. Co więcej – różnego rodzaju symptomy płynące z ciała to język, którym ciało się z nami porozumiewa. To dlatego tak istotne jest, aby nie zagłuszać tego przekazu poprzez na przykład środki przeciwbólowe. Wg profesora Rupperta niekiedy tylko w ten sposób mogą zostać obnażone informacje, które umożliwią uzdrowienie na wielu poziomach, nie tylko cielesnym. Wysłuchując też tej informacji można dojść do praprzyczyny problemu, do korzenia problemu. Zrozumieć dlaczego ciało nie potrafi się więcej samoregulować.  Profesor Ruppert podaje przykład raka, którego praprzyczyną często może być dynamika kat-ofiara, która przenosi się na poziom ciała.

 

prof. Franz RuppertProf. Franz Ruppert jest psychoterapeutą, wykładowcą i profesorem psychologii na uniwersytecie Katholische Stiftungsfachhochschule w Monachium; autor książki „Wczesna trauma. Rozpoznawanie i uwalnianie”.

Chcesz otrzymywać pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera