SEPARACJA EMOCJI – wywiad z prof. Franzem Ruppertem

Dlaczego dzieci separują się od swoich emocji? Separacja jest mechanizmem przede wszystkim ochronnym, pozwalającym przetrwać trudną sytuację. Mowa tu o sytuacjach, z którymi ludzki organizm i psychika nie są w stanie sobie poradzić – między innymi z samotnością, bólem, strachem, złością czy agresją. Mechanizm separacji to rodzaj strategii przetrwania. Strategii, która powoduje, że zdrowe relacje są spychane na dalszy plan a najważniejsza zaczyna być walka o przetrwanie.

Wczesna trauma, a separacja emocji

Jeśli dziecko jest niechciane, redukuje do minimum swoją chęć życia i marzenia o rozwoju. Żyje w przeświadczeniu, że może nie dostać od swojej matki tego, czego potrzebuje. To może rzutować także na światopogląd w późniejszym czasie – osoby takie często żyją w przeświadczeniu, że życie polega na obronie przed atakami, przed odrzuceniem.

Prof. Franz Ruppert jest psychoterapeutą, wykładowcą i profesorem psychologii na uniwersytecie Katholische Stiftungsfachhochschule w Monachium; autor książki „Wczesna trauma. Rozpoznawanie i uwalnianie” http://bit.ly/2gIdr7e.

Chcesz otrzymywać raz miesiącu pakiet najnowszych odcinków na swoją skrzynkę mejlową?
Zapisz się na newsletter: https://hakujzdrowie.pl/newsletter

Polub także stronę na facebooku: https://www.facebook.com/hakujzdrowie

REALIZACJA FILMOWA:
http://www.burbanfilm.pl
https://www.facebook.com/burbanfilm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do naszego newslettera